601 754 472 | 601 808 824 biuro@eksi.pl

OZE

EKSI Consulting jest podmiotem doradczym specjalizującym się w pozyskaniu oraz rozwoju projektów inwestycyjnych (w tym projektów OZE) na zlecenie Inwestorów. Posiadamy bogate – ponad 15 letnie doświadczenie w doradztwie dotyczącym realizacji projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii.

Specjalizujemy się w doradztwie na rzecz inwestorów, którzy są aktywni w sektorze fotowoltaiki. Prowadzimy pełen zakres usług doradczych mających na celu pozyskanie oraz przeprowadzenie procesu dewelopowania na rzecz inwestorów projektów inwestycyjnych (elektrownie wiatrowe, solarne, biomasa, wodne).

W zakres usług wchodzą między innymi:

    • pozyskanie na potrzeby projektu nieruchomości i gruntów optymalnych z punktu widzenia inwestycji (optymalne są działki o powierzchniach większych niż 1ha z IV lub niższą klasą gruntu, nie zacienione oraz w niewielkiej odległości od infrastruktury energetycznej)
    • przygotowanie i złożenie dokumentacji oraz wniosku(ów) o wydanie: decyzji środowiskowej (DŚ), warunków zabudowy (WZ) oraz otrzymanie ww. decyzji,
    • przygotowanie i złożenie dokumentacji oraz wniosków o wydanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej (WPS) oraz pozwolenia na budowę (PB).

Wg najnowszego raportu IEA (Międzynarodowa Agencja Energetyczna) w 2021 zostanie pobity kolejny rekord w zwiększaniu mocy z odnawialnych źródeł energii z fotowoltaiki – prawie 290 gigawatów (GW) nowej energii odnawialnej zostanie oddanych do użytkowania – o ok. 3% więcej niż w wyjątkowym pod kątem wzrostu roku 2020. Fotowoltaika odpowiada za ponad połowę całej ekspansji energetyki odnawialnej w 2021r. Łączna moc zainstalowana wszystkich źródeł energii elektrycznej w Polsce w październiku wyniosła 54,2 GW (energetyka konwencjonalna i OZE), z tego ok. 15,7 GW to odnawialne źródła energii (co stanowi 29%). W strukturze mocy zainstalowanej OZE dominuje wiatr. W październiku 2021r moc zainstalowana źródeł wiatrowych wyniosła blisko 6,9 GW, co stanowi 44% wszystkich mocy odnawialnych źródeł energii. Na drugim miejscu jest fotowoltaika – moc zainstalowana to blisko 6,7 GW, czyli 42% mocy OZE.