Wyceny

Wartość biznesu jest uniwersalną kategorią oceny przedsiębiorstw, skuteczności i efektywności ich działania oraz stopnia realizowania postawionych celów. Dlatego też kluczowym elementem staje się jej precyzyjny pomiar, który w wymiarze konsultingowym oznacza przeprowadzenie wyceny przedsiębiorstwa (kilku przedsiębiorstw, jego części, etc.). Taka wycena jest jedną z najczęściej zlecanych nam usług, którą wykorzystuje się do:
Bazując na naszej wiedzy i licznych doświadczeniach, możemy zaproponować wycenę wszystkimi metodami uznanymi przez instytucje finansowe i inwestorów,
w tym:
Poza wyceną spółek / przedsiębiorstw jako całości, świadczymy również usługi wyceny zorganizowanych części przedsiębiorstwa oraz poszczególnych składników jego aktywów i pasywów, w tym wartości niematerialnych i prawnych.

Przykładowe realizacje:

Wycena prywatnych spółek z branży transportowej.      Wycena jednej z największych spółek handlu internetowego.
Na potrzeby negocjacji z zagranicznym funduszem inwestycyjnym, dokonaliśmy wariantowej wyceny grupy kapitałowej oraz aktywnie uczestniczyliśmy w negocjacjach.     W ramach projektu przeprowadziliśmy wariantową wycenę dwiema metodami (dochodową oraz porównawczą) na potrzeby podwyższenia kapitału w spółce giełdowej.
db
Opiekun produktuPiotr JankowskiWspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.
tel: +48 606 95 89 68e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Absolwent wydziału Zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, specjalizacja w zakresie Finansów i Rachunkowości Przedsiębiorstw oraz wyceny wartości przedsiębiorstw w procesach fuzji i przejęć. Studia ukończył w 2001 roku.

Od lutego 2001 roku pracujący w branży doradczej. W latach 2001-2006 związany z firmą Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. z Poznania, w latach 2001-2003 konsultant z zakresu doradztwa finansowego i inwestycyjnego, jak również transakcji kapitałowych. W latach 2004-2006 Menedżer Zespołu Doradztwa Inwestycyjnego w Departamencie Doradztwa Finansowego. Od 2007 r. Wspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.

Doświadczenie zawodowe zdobywał uczestnicząc i kierując projektami z zakresu wycen, doradztwa inwestycyjnego oraz fuzji i przejęć. Ekspert w dziedzinie wyceny wartości przedsiębiorstw, transakcji kapitałowych oraz prywatyzacji podmiotów. Uczestniczył w projektach doradczych dla Ministra Skarbu Państwa, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz przedstawicieli samorządów, jak również pełnił funkcje doradcze dla Zarządów wielu spółek w obszarze doradztwa finansowego i inwestycyjnego. Autor i współautor licznych opracowań, analiz, opinii i ekspertyz dotyczących problematyki finansowej dla firm z szeregu branż, w tym szczególnie sektora energetycznego, przemysłu wytwórczego oraz usług. Uczestnik licznych konferencji i szkoleń.

Specjalizuje się w problematyce transakcji kapitałowych, wycen oraz współpracy z jednostkami samorządowymi.