Przejęcia i sprzedaż firm i ich części

Transakcje sprzedaży i przejęć przedsiębiorstw są swoistą sublimacją doradztwa korporacyjnego. Warunkiem ich powodzenia jest gruntowne przygotowanie procesu, zarówno od strony koncepcyjnej (oczekiwania klienta co do efektu transakcji), jak i technicznej (optymalizacja podatkowa, procesowa, wycena). Wieloletnie doświadczenie pozwala nam również skutecznie wspomóc negocjacje, podstawą których staje się umiejętność wypracowania konsensusu pomiędzy stronami.

Istotne etapy procesu przejęcia i sprzedaży firm to:

schemat2Dzięki doświadczeniu i posiadanym zasobom jesteśmy w stanie sprawnie i kompleksowo pomóc w przeprowadzeniu całego procesu.

Przykładowe realizacje:

Zakup spółki z branży wydawniczej.      Sprzedaż „spółki córki” jednej z grup energetycznych.
Na zlecenie naszego Klienta znaleźliśmy atrakcyjny podmiot gospodarczy, pozwalający na rozszerzenie jego dotychczasowego portfela produktowego. W efekcie długotrwałych negocjacji udało się nam wypracować schemat transakcji, który był satysfakcjonujący dla obu stron.     Przeprowadziliśmy wariantową wycenę spółki oraz skuteczną akcję informacyjną. Przygotowaliśmy również dokumentację formalną niezbędną do procesu sprzedaży oraz koordynowaliśmy działania w jego trakcie.
db
Opiekun produktuPiotr JankowskiWspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.
tel: +48 606 95 89 68e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Absolwent wydziału Zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, specjalizacja w zakresie Finansów i Rachunkowości Przedsiębiorstw oraz wyceny wartości przedsiębiorstw w procesach fuzji i przejęć. Studia ukończył w 2001 roku.

Od lutego 2001 roku pracujący w branży doradczej. W latach 2001-2006 związany z firmą Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. z Poznania, w latach 2001-2003 konsultant z zakresu doradztwa finansowego i inwestycyjnego, jak również transakcji kapitałowych. W latach 2004-2006 Menedżer Zespołu Doradztwa Inwestycyjnego w Departamencie Doradztwa Finansowego. Od 2007 r. Wspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.

Doświadczenie zawodowe zdobywał uczestnicząc i kierując projektami z zakresu wycen, doradztwa inwestycyjnego oraz fuzji i przejęć. Ekspert w dziedzinie wyceny wartości przedsiębiorstw, transakcji kapitałowych oraz prywatyzacji podmiotów. Uczestniczył w projektach doradczych dla Ministra Skarbu Państwa, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz przedstawicieli samorządów, jak również pełnił funkcje doradcze dla Zarządów wielu spółek w obszarze doradztwa finansowego i inwestycyjnego. Autor i współautor licznych opracowań, analiz, opinii i ekspertyz dotyczących problematyki finansowej dla firm z szeregu branż, w tym szczególnie sektora energetycznego, przemysłu wytwórczego oraz usług. Uczestnik licznych konferencji i szkoleń.

Specjalizuje się w problematyce transakcji kapitałowych, wycen oraz współpracy z jednostkami samorządowymi.