Doradztwo prywatyzacyjne

Ugruntowana wiedza i wieloletnie doświadczenie pozwalają nam na obsługę procesów prywatyzacyjnych, zarówno na rzecz Ministerstwa Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego czy inwestorów prywatnych.

Stronę publiczną możemy wesprzeć w pełnym zakresie czynności, przewidzianych w Ustawie o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych oraz odpowiednich rozporządzeniach wykonawczych. Nasze działania zawierają:
Inwestorowi prywatnemu możemy zaoferować pomoc przy współpracy z partnerem publicznym. Nasze działania doradcze są wsparciem na każdym etapie prywatyzacji, w szczególności w zakresie sporządzenia oferty wstępnej (wraz z wyceną), przeprowadzenia badania due diligence, wyceny z weryfikacją opłacalności potencjalnego zakupu, przygotowania oferty wiążącej oraz uczestnictwa w negocjacjach i zamknięciu transakcji.
 

Przykładowe realizacje:

Prywatyzacja przedsiębiorstwa z branży farmaceutycznej.      Zakup 85% akcji spółki z branży ciepłowniczej.
Projekt obejmował przygotowanie stosowanych analiz, wymaganych prawem, poszukiwanie potencjalnych inwestorów i ich weryfikację, ocenę ofert oraz negocjacje umowy zakończone skutecznym zamknięciem transakcji.     Nasz Klient otrzymał wsparcie doradcze zarówno na etapie składania oferty wstępnej, jak również po wejściu na tzw. „krótką listę”, w procesie weryfikacji stanu i wartości spółki. Braliśmy również udział w przygotowaniu oferty wiążącej oraz negocjacjach warunków umowy sprzedaży.
db
Opiekun produktuMarek MachnickiWiceprezes Zarządu, Wspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.
tel: +48 61 640 37 73e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Wydział Zarządzania, Kierunek Stosunki Międzynarodowe oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Strategicznego i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Studia ukończył w 1999 roku. Od 1997 roku pracuje w branży doradztwa finansowego.

W latach 1997-1999 pracował w Poznańskiej Korporacji Budowlanej PEKABEX S.A. na stanowisku doradcy Zarządu Spółki w procesie wprowadzenia akcji Spółki na CETO S.A. oraz GPW w Warszawie S.A. Od 1999 do 2006 roku związany ze spółką konsultingową Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. W latach 1999-2001 jako konsultant, 2001-2005 – Wicedyrektor Departamentu Fuzji i Przejęć, od połowy 2005 roku Dyrektor Departamentu Doradztwa Finansowego. Od 2007 roku Wiceprezes EKSI Consulting Sp. z o.o.

Podczas pracy zawodowej kierował i brał udział w wielu projektach z zakresu doradztwa finansowego. Odpowiedzialny za procesy fuzji i przejęć na polskim rynku, na zlecenie inwestorów polskich i zagranicznych, w tym badań typu „due diligence”, wycen oraz negocjacji. Ponadto odpowiedzialny za procesy pozyskiwania kapitału dla przedsiębiorstw (IPO, kredyty inwestycyjne, fundusze unijne). Kierował oraz uczestniczył w kilkudziesięciu projektach doradczych w wyżej wymienionym zakresie dla wielu polskich i zagranicznych firm, a także dla Ministerstwa Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Specjalizuje się w problematyce transformacji przedsiębiorstw, prywatyzacji, budowania strategii przedsiębiorstw oraz wsparcia jednostek samorządów lokalnych.