Restrukturyzacja

Naszym celem jest sprawne przeprowadzenie kierowanej przez Państwa organizacji przez proces restrukturyzacji, zarówno na etapie opracowania planu restrukturyzacji, jak i na etapie dalszych działań wdrożeniowych.

Restrukturyzacja to proces zmian o charakterze na tyle głębokim i istotnym dla dalszego funkcjonowania przedsiębiorstwa, iż warto powierzyć jego realizację fachowcom, dysponującym szerszym spojrzeniem oraz odpowiednim doświadczeniem. Istotą restrukturyzacji jest bowiem nie tylko określenie przyczyn obecnej sytuacji oraz zaproponowanie działań zmierzających do jej uzdrowienia, ale także zidentyfikowanie i pozyskanie zasobów niezbędnych dla przeprowadzenia tego procesu.

Plan restrukturyzacji przygotowywany przez ekspertów EKSI obejmuje wszystkie istotne obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa, takie jak:
  • obszar własnościowy / kapitałowy,
  • obszar działalności operacyjnej (aspekty techniczno-technologiczne oraz sprzedażowo-marketingowe),
  • obszar ekonomiczno-finansowy,
  • obszar zatrudnienia i majątku,
  • obszar organizacji i komunikacji.

Przykładowe realizacje:

Program restrukturyzacji przedsiębiorstwa z branży lotniczej      Restrukturyzacja obszaru transportu w ramach grupy kapitałowej z branży energetycznej
Przygotowany przez nas program restrukturyzacji przedsiębiorstwa uwzględniał pozyskanie środków z Agencji Rozwoju Przemysłu i z tego względu podlegał notyfikacji w Komisji Europejskiej.     W ramach projektu dokonaliśmy analizy zasobów (materiałowych, kadrowych i organizacyjnych) oraz kierunków wykorzystania floty transportowej. Zaproponowane zmiany dotyczyły zarówno obszarów operacyjnych, jak i struktury kapitałowej.
db
Opiekun produktuPiotr JankowskiWspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.
tel: +48 606 95 89 68e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Absolwent wydziału Zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, specjalizacja w zakresie Finansów i Rachunkowości Przedsiębiorstw oraz wyceny wartości przedsiębiorstw w procesach fuzji i przejęć. Studia ukończył w 2001 roku.

Od lutego 2001 roku pracujący w branży doradczej. W latach 2001-2006 związany z firmą Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. z Poznania, w latach 2001-2003 konsultant z zakresu doradztwa finansowego i inwestycyjnego, jak również transakcji kapitałowych. W latach 2004-2006 Menedżer Zespołu Doradztwa Inwestycyjnego w Departamencie Doradztwa Finansowego. Od 2007 r. Wspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.

Doświadczenie zawodowe zdobywał uczestnicząc i kierując projektami z zakresu wycen, doradztwa inwestycyjnego oraz fuzji i przejęć. Ekspert w dziedzinie wyceny wartości przedsiębiorstw, transakcji kapitałowych oraz prywatyzacji podmiotów. Uczestniczył w projektach doradczych dla Ministra Skarbu Państwa, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz przedstawicieli samorządów, jak również pełnił funkcje doradcze dla Zarządów wielu spółek w obszarze doradztwa finansowego i inwestycyjnego. Autor i współautor licznych opracowań, analiz, opinii i ekspertyz dotyczących problematyki finansowej dla firm z szeregu branż, w tym szczególnie sektora energetycznego, przemysłu wytwórczego oraz usług. Uczestnik licznych konferencji i szkoleń.

Specjalizuje się w problematyce transakcji kapitałowych, wycen oraz współpracy z jednostkami samorządowymi.