Finansowanie inwestycji

Trafny wybór źródeł finansowania niejednokrotnie decyduje o ostatecznym powodzeniu całego przedsięwzięcia.

Naszym klientom oferujemy profesjonalną pomoc na etapie budowy struktury finansowania projektu, wyboru optymalnych źródeł, a także w samym procesie pozyskiwania środków finansowych, m.in. poprzez zaciągnięcie kredytu lub leasingu, pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego, jak również inne formy o charakterze dłużnym, kapitałowym lub mieszanym.  Dysponujemy także doświadczeniem umożliwiającym kompleksowe usługi doradcze przy pozyskiwaniu finansowania preferencyjnego z różnych instytucji (m.in. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Bank Ochrony Środowiska) i dotacji z różnych programów pomocowych Unii Europejskiej.

Nasze usługi, skierowane zarówno do przedsiębiorstw, jak i instytucji publicznych, obejmują:
db
Opiekun produktuWaldemar PrzybyłaPrezes Zarządu, Wspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.
tel: +48 61 640 37 72e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, kierunek Zarządzanie i Marketing w zakresie Ekonomiki Przemysłu i Polityki Przemysłowej, specjalizacja – Inwestycje Kapitałowe. Studia ukończył w roku 1994. W latach 1997-2005 certyfikowany doradca ds. zarządzania (CMC).

Od 1991 roku pracujący w branży doradczej. W latach 1991-1993 współpracujący z firmą W.Frąckowiak i Wspólnicy (obecnie F5 Consulting) z Poznania. Współtwórca i współwłaściciel pierwszej giełdowej spółki doradczej Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. z Poznania, w latach 1993-2006 konsultant, Dyrektor odpowiedzialny za funkcjonowanie i rozwój obszaru doradztwa finansowego i biznesowego, w latach 2001-2005 Wiceprezes Zarządu Spółki, w latach 2005-2006 Prokurent. Wykładowca na wielu konferencjach i sympozjach. Od 2007 r. Prezes Zarządu EKSI Consulting Sp. z o.o.

Podczas pracy zawodowej uczestniczył i kierował licznymi prestiżowymi projektami z zakresu fuzji i przejęć. Ekspert w dziedzinie wycen, fuzji i przejęć oraz doradztwa w transakcjach kupna/sprzedaży i prywatyzacji podmiotów. Doradca Ministra Skarbu Państwa, Ministra Zdrowia oraz przedstawicieli samorządów w licznych projektach kapitałowych i restrukturyzacyjnych. Doradca Zarządów wielu spółek w obszarze konsultingu finansowego i rynku kapitałowego. Autor i współautor ponad 200 ekspertyz, opinii i analiz dotyczących problematyki finansowej dla firm z szeregu branż, w tym szczególnie branży energetycznej, przemysłu oraz transportu i komunikacji.

Specjalizuje się w finansowaniu i prowadzeniu dużych projektów inwestycyjnych oraz transakcjach kapitałowych.