Partnerstwo publiczno-prywatne

Malejąca zdolność samorządów (JST) do pozyskiwania komercyjnego finansowania planowanych inwestycji powoduje, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się hybrydowe metody finansowania, angażujące zarówno podmioty publiczne, jak i prywatne. W powstający projekt zaangażowane są strony kierujące się bardzo różnymi zasadami funkcjonowania. Dlatego precyzyjne określenie zakresu zadań, odpowiedzialności i praw każdego z uczestników jest kluczowe osiągnięcia sukcesu. Co więcej, należy znaleźć chętnych i sprawnie pogodzić ich interesy przy stole negocjacyjnym. Niebagatelną rolę pełni tu doradca, który będąc stroną trzecią, zajmuje dobrą pozycję dla świadczenia wszelkiej pomocy na rzecz powodzenia projektu.

Zarówno stronie publicznej, jak i prywatnej, udzielamy pomocy w zakresie:
db
Opiekun produktuPiotr JankowskiWspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.
tel: +48 606 95 89 68e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Absolwent wydziału Zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, specjalizacja w zakresie Finansów i Rachunkowości Przedsiębiorstw oraz wyceny wartości przedsiębiorstw w procesach fuzji i przejęć. Studia ukończył w 2001 roku.

Od lutego 2001 roku pracujący w branży doradczej. W latach 2001-2006 związany z firmą Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. z Poznania, w latach 2001-2003 konsultant z zakresu doradztwa finansowego i inwestycyjnego, jak również transakcji kapitałowych. W latach 2004-2006 Menedżer Zespołu Doradztwa Inwestycyjnego w Departamencie Doradztwa Finansowego. Od 2007 r. Wspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.

Doświadczenie zawodowe zdobywał uczestnicząc i kierując projektami z zakresu wycen, doradztwa inwestycyjnego oraz fuzji i przejęć. Ekspert w dziedzinie wyceny wartości przedsiębiorstw, transakcji kapitałowych oraz prywatyzacji podmiotów. Uczestniczył w projektach doradczych dla Ministra Skarbu Państwa, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz przedstawicieli samorządów, jak również pełnił funkcje doradcze dla Zarządów wielu spółek w obszarze doradztwa finansowego i inwestycyjnego. Autor i współautor licznych opracowań, analiz, opinii i ekspertyz dotyczących problematyki finansowej dla firm z szeregu branż, w tym szczególnie sektora energetycznego, przemysłu wytwórczego oraz usług. Uczestnik licznych konferencji i szkoleń.

Specjalizuje się w problematyce transakcji kapitałowych, wycen oraz współpracy z jednostkami samorządowymi.