Rozliczanie otrzymanych środków i ewaluacja efektów realizacji projektu

O pełnym sukcesie projektu z zakresu pozyskania środków pomocowych należy mówić dopiero po jego zamknięciu i ostatecznym rozliczeniu z instytucją zarządzającą przyznanymi środkami. Pomagamy w rozliczeniu wydatków finansowanych z uzyskanej dotacji oraz ewaluacji efektów realizacji projektu.

Zakres naszych usług obejmuje m.in.:
Z sukcesem rozliczyliśmy wiele dużych i mniejszych projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej i innych źródeł wsparcia, co potwierdza nasze kwalifikacje w tym zakresie oraz doświadczenie.

Przykładowe realizacje:

Rozliczenie projektu w ramach działania PO IG 4.4      Rozliczenie projektu w ramach działania PO IG 1.4 – 4.1
Dla klienta z branży przetwórczej z powodzeniem rozliczyliśmy projekt związany z inwestycją w ciąg technologiczny do produkcji skór o wartości ok. 17 mln zł.     Dla dużego producenta chemii gospodarczej rozliczyliśmy projekt badawczy dotyczący wdrożenia nowego produktu. Wartość prac badawczych oraz zakup linii produkcyjnej wyniosły ok. 12 mln zł.
db
Opiekun produktu Damian Bernaciak Wspólnik
tel: +48 662 05 90 60 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Wydział Ekonomii, kierunek Polityka i Ekonomika Turystyki oraz Wydział Zarządzania, kierunek Inwestycje Kapitałowe. Studia (dwa fakultety) ukończył w 2000 roku.

Od 2000 roku pracujący w branży doradczej. W latach 2000-2006 współpracujący ze spółką doradczą Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. z Poznania. W latach 2000-2002 Konsultant Departamentu Doradztwa Biznesowego, 2002-2004 Menedżer ds. Rozwiązań Biznesowych odpowiedzialny za kreowanie i sprzedaż usług. W latach 2004-2006 utworzył i kierował samodzielnym zespołem odpowiedzialnym za pozyskiwanie finansowania inwestycji przedsiębiorstw ze środków Unii Europejskiej. Od 2007 r. Wspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.

Podczas pracy zawodowej kierował i uczestniczył w licznych projektach z zakresu doradztwa finansowego oraz w dziedzinie szeroko pojętej pomocy UE. Ekspert w pozyskiwania finansowania inwestycji ze środków pomocowych UE dla przedsiębiorstw. Ekspert kluczowy w dużych, ogólnokrajowych i międzynarodowych projektach finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Ekspert certyfikowany przez Ministerstwo Gospodarki w obszarze środków pomocowych. Realizował szereg projektów szkoleniowych zarówno dla sieci otoczenia biznesu (m.in. KSU), instytucji (m.in. pracowników Ministerstwa Skarbu Państwa) oraz przedsiębiorców. Wykładowca na wielu konferencjach i sympozjach.

Specjalizuje się w pozyskiwaniu finansowania dla firm z programów pomocowych UE.