Przygotowanie wniosku o dofinansowanie

Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie pozyskiwania wsparcia z funduszy europejskich, środków rządowych oraz innych źródeł dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, jednostek samorządowych oraz organizacji pozarządowych. Mamy bogate doświadczenie w zakresie pozyskiwania środków dotacyjnych, w szczególności ze środków Unii Europejskiej oraz środków przeznaczonych na wsparcie ochrony środowiska i tzw. „zielonych inwestycji”.

Każde aplikowanie o środki pomocowe wymaga opracowania i przygotowania kompletnej dokumentacji, która składa się m.in. z wniosku, biznesplanu i licznych wymaganych przez dany program załączników. Pomagamy naszym klientom nie tylko w zakresie przygotowania samego wniosku o dofinansowanie, ale również na wszystkich etapach zarówno wyboru optymalnego źródła pozyskania środków pomocowych, jak i możliwości pozyskania środków i całej ścieżce aplikacyjnej.

Nasza oferta obejmuje:
Kontynuacją projektów z zakresu pozyskania wsparcia finansowego jest zwykle wsparcie naszych klientów również w dalszych działaniach – w procesie rozliczenia projektu i otrzymanych środków pomocowych.

Przykładowe realizacje:

Wybór optymalnych źródeł wsparcia finansowego, przygotowanie wniosków aplikacyjnych oraz negocjacje umów o dofinansowanie dla spółki z branży przetwórstwa drewna.      Przygotowanie aplikacji i negocjacje warunków umowy o dofinansowanie w ramach Systemu Zielonych Inwestycji dla spółki z branży przetwórstwa spożywczego.
W ramach projektu przygotowaliśmy program wsparcia realizowanej inwestycji z kilku źródeł o charakterze dotacyjnym i pożyczkowym. Naszemu klientowi zapewniliśmy również wsparcie w zakresie montażu finansowego oraz nadzoru nad realizacją projektu inwestycyjnego     Projekt początkowo obejmował jedynie wsparcie w zakresie opracowania dokumentacji aplikacyjnej. W efekcie wysoko ocenianej współpracy projekt został rozszerzony o wsparcie w zakresie wyboru technologii i jej dostawców, a także weryfikację opłacalności inwestycji w różnych wariantach jej realizacji oraz rozwoju sytuacji rynkowej.
db
Opiekun produktu Damian Bernaciak Wspólnik
tel: +48 662 05 90 60 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Wydział Ekonomii, kierunek Polityka i Ekonomika Turystyki oraz Wydział Zarządzania, kierunek Inwestycje Kapitałowe. Studia (dwa fakultety) ukończył w 2000 roku.

Od 2000 roku pracujący w branży doradczej. W latach 2000-2006 współpracujący ze spółką doradczą Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. z Poznania. W latach 2000-2002 Konsultant Departamentu Doradztwa Biznesowego, 2002-2004 Menedżer ds. Rozwiązań Biznesowych odpowiedzialny za kreowanie i sprzedaż usług. W latach 2004-2006 utworzył i kierował samodzielnym zespołem odpowiedzialnym za pozyskiwanie finansowania inwestycji przedsiębiorstw ze środków Unii Europejskiej. Od 2007 r. Wspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.

Podczas pracy zawodowej kierował i uczestniczył w licznych projektach z zakresu doradztwa finansowego oraz w dziedzinie szeroko pojętej pomocy UE. Ekspert w pozyskiwania finansowania inwestycji ze środków pomocowych UE dla przedsiębiorstw. Ekspert kluczowy w dużych, ogólnokrajowych i międzynarodowych projektach finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Ekspert certyfikowany przez Ministerstwo Gospodarki w obszarze środków pomocowych. Realizował szereg projektów szkoleniowych zarówno dla sieci otoczenia biznesu (m.in. KSU), instytucji (m.in. pracowników Ministerstwa Skarbu Państwa) oraz przedsiębiorców. Wykładowca na wielu konferencjach i sympozjach.

Specjalizuje się w pozyskiwaniu finansowania dla firm z programów pomocowych UE.