Pozyskiwanie finansowania dłużnego

Zdolność przedsiębiorstwa do rozwoju jest determinowana przez jego działalność operacyjną oraz warunki do pozyskania stabilnego kapitału zewnętrznego. Bank jako dostarczyciel takiego kapitału często jest pożądanym partnerem w prowadzeniu wieloletnich projektów inwestycyjnych.

Sprawna współpraca z tak dużym i niejednokrotnie mało elastycznym podmiotem, przy jednoczesnym utrzymaniu zakładanego harmonogramu inwestycji, nakłada na przedsiębiorcę liczne wymogi, nie tylko o charakterze formalnym, ale także biznesowym. Najdrobniejsze niedopatrzenie może skutkować wstrzymaniem całej procedury kredytowej na okres nawet kilku tygodni. Dlatego niezwykle istotne jest nie tylko przygotowanie dokumentacji, ale również jej organizacja i wewnętrzna weryfikacja. Pozwala to na maksymalne skrócenie czasu niezbędnego instytucji finansowej do podjęcia decyzji kredytowej.

W przypadku poszukiwania przez przedsiębiorców zewnętrznego finansowania bankowego oferujemy doradztwo w zakresie:

Przykładowe realizacje:

Pozyskanie kredytu inwestycyjnego na budowę obiektu usługowego dla spółki z branży samochodowej.      Pozyskanie finansowania dla projektu inwestycyjnego z branży przemysłu drzewnego.
Nasz klient otrzymał wsparcie w postaci wysoko ocenionej przez bank dokumentacji aplikacyjnej obejmującej przede wszystkim studium wykonalności wraz z modelem finansowym. Pomogliśmy również wynegocjować korzystne warunki finansowania.     Doradztwo obejmowało znalezienie instytucji finansującej, wybór najlepszej oferty kredytowej, wynegocjowanie warunków finansowania i zabezpieczeń oraz przygotowanie wymaganej dokumentacji.
db
Opiekun produktuSebastian PacześWspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.
tel: +48 504 079 906e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Kierunek Zarządzanie i Marketing - Inwestycje Kapitałowe oraz Strategie Finansowe Przedsiębiorstw oraz Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw. Studia zakończył w roku 2003.

Od 1998 roku pracuje w branży doradczej. W latach 1998-1999 pracował w firmie WBK AIB Asset Management S.A, następnie w latach 2000-2001 w Domu Maklerskim BMT, w latach 2002-2006 w firmie Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. z Poznania. Od 2007r. wspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.

Podczas pracy zawodowej brał udział w wielu projektach z zakresu restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz fuzji i przejęć. Uczestniczył w projektach doradczych dla Ministra Skarbu Państwa, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., przedstawicieli samorządów oraz Zarządów i Właścicieli spółek. Autor wycen i analiz finansowych dla firm reprezentujących wiele branż, w tym szczególnie w sektorze dostaw mediów, przemysłu oraz transportu.

Specjalizuje się w problematyce modelowania finansowego i planowania.