Fundusze prywatne / venture capital

Pomysły na nowe inwestycje często wykraczają poza ramy bieżącej działalności, zarówno w zakresie rynków i produktów, których dotyczą, jak również skali działalności. Pozyskanie kapitału dłużnego na tego typu projekty wiąże się ze skomplikowanymi procedurami. W takich przypadkach powodzenie przedsięwzięcia inwestycyjnego jest pochodną możliwości aranżacji kapitału prywatnego, który w zamian za udział w kontroli i przyszłych zyskach zapewni stabilne finansowanie projektu, zarówno na etapie inwestycji, jak również w czasie dochodzenia do pełnej sprawności operacyjnej przedsięwzięcia.

Nasza oferta w zakresie pozyskania prywatnych kapitałów obejmuje wszystkie istotne z punktu widzenia inwestora zagadnienia:

Przykładowe realizacje:

Pozyskanie kapitału na potrzeby projektu inwestycyjnego w zakresie źródeł energii odnawialnej.      Wprowadzenie zagranicznego inwestora finansowego dla spółki matki grupy kapitałowej z branży transportowej.
Przeprowadziliśmy kompleksową obsługę całego projektu - od pierwotnej koncepcji, poprzez pozyskanie kapitałów w formie Venture Capital, dotacji oraz kredytu inwestycyjnego, aż po bieżący nadzór nad inwestycją oraz uruchomienie zakładu.     Przeprowadziliśmy wycenę grupy kapitałowej, nadzorowaliśmy badanie Due Diligence, przygotowaliśmy model finansowy wspólnego przedsięwzięcia oraz przeprowadziliśmy negocjacje umowy inwestycyjnej z zarządzającymi funduszem.
db
Opiekun produktuWaldemar PrzybyłaPrezes Zarządu, Wspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.
tel: +48 61 640 37 72e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, kierunek Zarządzanie i Marketing w zakresie Ekonomiki Przemysłu i Polityki Przemysłowej, specjalizacja – Inwestycje Kapitałowe. Studia ukończył w roku 1994. W latach 1997-2005 certyfikowany doradca ds. zarządzania (CMC).

Od 1991 roku pracujący w branży doradczej. W latach 1991-1993 współpracujący z firmą W.Frąckowiak i Wspólnicy (obecnie F5 Consulting) z Poznania. Współtwórca i współwłaściciel pierwszej giełdowej spółki doradczej Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. z Poznania, w latach 1993-2006 konsultant, Dyrektor odpowiedzialny za funkcjonowanie i rozwój obszaru doradztwa finansowego i biznesowego, w latach 2001-2005 Wiceprezes Zarządu Spółki, w latach 2005-2006 Prokurent. Wykładowca na wielu konferencjach i sympozjach. Od 2007 r. Prezes Zarządu EKSI Consulting Sp. z o.o.

Podczas pracy zawodowej uczestniczył i kierował licznymi prestiżowymi projektami z zakresu fuzji i przejęć. Ekspert w dziedzinie wycen, fuzji i przejęć oraz doradztwa w transakcjach kupna/sprzedaży i prywatyzacji podmiotów. Doradca Ministra Skarbu Państwa, Ministra Zdrowia oraz przedstawicieli samorządów w licznych projektach kapitałowych i restrukturyzacyjnych. Doradca Zarządów wielu spółek w obszarze konsultingu finansowego i rynku kapitałowego. Autor i współautor ponad 200 ekspertyz, opinii i analiz dotyczących problematyki finansowej dla firm z szeregu branż, w tym szczególnie branży energetycznej, przemysłu oraz transportu i komunikacji.

Specjalizuje się w finansowaniu i prowadzeniu dużych projektów inwestycyjnych oraz transakcjach kapitałowych.