Finansowanie inwestycji eksportowych

Aranżacja finansowania projektów transgranicznych jest obarczona wyższym, w stosunku do projektów krajowych, ryzykiem. Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) stanowi naturalny pomost pomiędzy oczekiwaniami inwestorów dotyczącymi opłacalności inwestycji przy uwzględnieniu kosztu pozyskiwanego kapitału, a potrzebami banków w zakresie ubezpieczenia ryzyk niezwiązanych bezpośrednio z realizacją projektu.

W ramach wsparcia inwestycji zagranicznych oferujemy wiedzę i doświadczenie w postaci doradztwa w zakresie:
Do chwili obecnej przeprowadziliśmy kilkanaście procesów pozyskania kapitału ubezpieczonego przez KUKE dla projektów realizowanych na terenie Europy i Azji.

Przykładowe realizacje:

Realizacja projektu Centrum Logistycznego w Woroneżu.      Realizacja projektu zakładu produkcji sklejki w Kemerowie.
W ramach projektu przygotowaliśmy finansową część aplikacji kredytowej oraz zrealizowaliśmy wszystkie zadania zgłaszane przez bank oraz KUKE w trakcie realizacji projektu.     W ramach projektu przygotowaliśmy finansową część aplikacji kredytowej oraz zrealizowaliśmy wszystkie zadania zgłaszane przez bank oraz KUKE w trakcie realizacji projektu.
db
Opiekun produktuSebastian PacześWspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.
tel: +48 504 079 906e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Kierunek Zarządzanie i Marketing - Inwestycje Kapitałowe oraz Strategie Finansowe Przedsiębiorstw oraz Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw. Studia zakończył w roku 2003.

Od 1998 roku pracuje w branży doradczej. W latach 1998-1999 pracował w firmie WBK AIB Asset Management S.A, następnie w latach 2000-2001 w Domu Maklerskim BMT, w latach 2002-2006 w firmie Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. z Poznania. Od 2007r. wspólnik EKSI Consulting Sp. z o.o.

Podczas pracy zawodowej brał udział w wielu projektach z zakresu restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz fuzji i przejęć. Uczestniczył w projektach doradczych dla Ministra Skarbu Państwa, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., przedstawicieli samorządów oraz Zarządów i Właścicieli spółek. Autor wycen i analiz finansowych dla firm reprezentujących wiele branż, w tym szczególnie w sektorze dostaw mediów, przemysłu oraz transportu.

Specjalizuje się w problematyce modelowania finansowego i planowania.