Ciepłownictwo i kogeneracja

Konieczność inwestycji infrastrukturalnych w sektorze ciepła, potrzeba optymalizacji kosztów i poprawy efektywności działania oraz perspektywy prywatyzacyjne w ciepłownictwie stwarzają szereg możliwości dla Eksi Consulting Sp. z o.o. jako firmy doradczej, która posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa inwestycyjnego, transakcyjnego oraz strategicznego.

Obecnie Polska jest uważana za jednego z europejskich liderów w dziedzinie ciepła sieciowego. Około 50% polskich obywateli kupuje energię cieplną od systemowych przedsiębiorstw ciepłowniczych. Pozostałe zapotrzebowanie na ciepło zaspokajane jest ze źródeł indywidualnych lub małych źródeł lokalnych. Na skutek uwarunkowań historycznych, systemy ciepłownicze powstały w większości polskich miast.

Czytaj więcej...

Gazownictwo i paliwa

Ilość zmian i dynamika rozwoju rynku gazu w Polsce stwarza szereg możliwości dla spółki Eksi Consulting Sp. z o.o. Skupiamy ekspertów i konsultantów, którzy w swojej karierze zawodowej uczestniczyli w setkach projektów doradczych, również w obszarze gazownictwa.

Struktura sektora gazowego w Polsce jest w wysokim stopniu zmonopolizowana. Wynika to z dominacji na rynku jednej grupy kapitałowej – PGNiG. Spółka, prowadzi wszystkie rodzaje działalności związanej z gazownictwem, bezpośrednio lub też poprzez spółki zależne, obejmując swoim zasięgiem 98% rynku.

Czytaj więcej...

Energetyka zawodowa i rozproszona

Prowadzone procesy prywatyzacyjne rynku energetycznego rodzą potrzebę profesjonalnego wsparcia doradców. Stwarza to możliwości rozwoju dla Eksi Consulting Sp. z o.o., mającej w swoich szeregach wielu doświadczonych konsultantów.
 
Wielkość polskiego rynku energii elektrycznej wynosi obecnie około 154 TWh energii elektrycznej o wartości ponad 30 mld zł. Ponad 60% energii dostępne jest dla klientów w ramach wolnego handlu. Pozostała część obejmuje energię wyprodukowaną przez określonych wytwórców, która musi być obligatoryjnie kupowana przez klientów według konkretnych proporcji, a obowiązek ten wynika z konieczności wsparcia przez Państwo działań związanych z ochroną środowiska naturalnego.

Czytaj więcej...

O nas

  • O nas

    Jesteśmy firmą doradczą, wspierającą polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa w działaniach ukierunkowanych na rozwój, wzrost wartości oraz...

    Czytaj więcej...

Kontakt

Eksi Consulting Sp. z o.o.
Poznań - siedziba spółki:
ul. Sianowska 106
60 - 453 Poznań
 
tel/fax: +48 61 849 94 20
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.